עצור להתעדכנות

המכוניות החדשות של גוגל כבר כאן...

בגוגל עובדים כבר כמה שנים על רכב אוטונומי ללא נהג. רכב בו אין הגה ואין דוושות גז וברקס, רק כפתור 'עצור' ו'סע'.

רוב תאונות הדרכים מתרחשות עקב טעויות אנוש, חוסר תשומת לב של הנהגים, עייפות, הסחת דעת ועוד. בגוגל חשבו שאם תהיה מכונית שתזהה את כל מכשולי הדרך ואת תנאי הכביש במערכת חכמה, תוכל המכונית לנווט אותנו, להימנע מסכנות אלה ובהכרח למנוע תאונות. המכונית לא מתעייפת כמו בני אדם ודעתה לא מוסחת ע"י ילדים ברכב, רעשים מסוימים או כל דבר אחר והיא הדבר האידיאלי לנסיעה בטוחה.

בגוגל עובדים כבר כמה שנים על רכב אוטונומי ללא נהג. רכב בו אין הגה ואין דוושות גז וברקס, רק כפתור 'עצור' ו'סע', כך שכל מה שנשאר לנוסע לעשות הוא להניע אותו. הרכב הוא סביבתי ומקור הכוח שלו הוא חשמל. הוא בעל שני מושבים כרגע ומגיע עד ל-40 קמ"ש, אך בחברה אומרים שגם זה ישתנה עם הזמן והמהירות האפשרית תעלה.

היתרונות הגדולים של הרכב האוטונומי הם תגובה מיידית מהירה בהרבה מזו של נהג אנושי, חיסכון באנרגיה וכמובן בזמן. המערכת יודעת לחשב את צריכת הדלק לפי היעד אליו צריך להגיע במינימום צריכה אך בביצוע מקסימלי והדבר החשוב מכל-לא צריך לנווט...

איך זה עובד?

הרכב של גוגל מאויש במערכת חיישנים רגישה ומפותחת מאוד, מחשבים חזקים ואינסוף אפשרויות ותרחישים שהוזנו למערכת ומהן הדרכים להתמודדות עם תרחישים אלה.

המערכת מסוגלת לנווט בין רכבים שמגיעים מכיוונים שונים, הוא מזהה רמזורים ומציית להם, מזהה כלי רכב חונים, הולכי רגל רוכבי אופניים, עבודות בכביש, תחבורה ציבורית, רכבים שמגיחים מרחובות חבויים ועוד תרחישים שקורים גם בשעות העמוסות ביותר ביום, גם בכבישים עירוניים וגם בכבישים פתוחים ומהירים.

היא מזהה חניות פנויות ומחנה את עצמה, ניתן יהיה לזמן אותה באמצעות אפליקציה והיא תבוא לאסוף את המזמינים ותיקח אותם ליעד.


מגוגל אומרים שהמכונית כבר צברה למעלה ממיליון קילומטרים ללא תאונה אחת! ההערכה היא שעד שנת 2017 ישיקו את הגרסא לקהל הרחב.

 אנחנו נמתין בסבלנות שזה יקרה ובנתיים, אפשר להמשיך לחלום על העתיד שכבר עוד רגע כאן.

איך הטכנולוגיה עובדת:

https://www.youtube.com/watch?v=dk3oc1Hr62g

נסיעת מבחן

https://www.youtube.com/watch?v=CqSDWoAhvLU